20 sty 2016

Podsumowanie stażów Amandy, Alex, Adrii i Ayi

Witam serdecznie, moi mili! :D

Dzisiaj nadszedł czas na podsumowanie stażów naszych czterech stażystek. Namnożyło się ich, no nie? :D

Przepraszam, że podsumowanie tak późno, ale trochę się zgapiłam.


Podsumowanie stażu Amandy

Niestety, Amanda nie dotrwała u nas do końca stażu. Musiała odejść z przyczyn prywatnych, ale mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś do nas wróci. 

Podsumowanie stażu Alex

Alex również nie ukończyła stażu z powodu problemów z programem. Mimo wszystko zapraszamy raz jeszcze!

Podsumowanie stażu Adrii:

Melodia: Mogę się w zasadzie podpisać pod tym, co niżej napisała Ada. Wymieniła Ci wszystkie drobne błędy, które popełniasz, więc ja już nich będę ponownie wymieniać. Mogę tylko powiedzieć, że bardzo dobrze mi się z Tobą pracuję. ^^ Jesteś słowna, bardzo miła, co widać po Twoim odniesieniu do mnie czy, do zamawiających. Bez zbędnego przedłużenia,  jestem na TAK! Jestem pewna, że odniesiesz jeszcze wiele niesamowitych sukcesów! <3
Naomi: Baaaaardzo podobają mi się Twoje zwiastuny i w sumie nie mam Ci nic do zarzucenia! Świetnie dobierasz sceny, muzykę i efekty.  Wszystko współgra. Mam nadzieję, że dalej będziesz tworzyła tak świetne zwiastuny ^^ Oczywiście jestem na TAK :)
Ada: W pierwszych zwiastunach mieszałaś czarno-białą kolorystykę z kolorową. Nie stosujesz kadrowania do wszystkich scen, jest to pewnie też spowodowane tym, że mieszasz wycinki filmów z gifami. W jednym z twoich zwiastunów, a dokładnie „Szalona czwórka” muzyka urywa się nagle, to pewnie przez twoją nieuwagę (każdemu może się to zdarzyć!), ale jednak pamiętaj zawsze o wyciszaniu muzyki na końcu.Lubię sposób w jaki dobierasz muzykę, ja osobiście zawsze mam z tym problem. Ciekawie dobierasz również sceny, a najlepszym Twoim zwiastunem jest chyba „A Little Death” :). Mam jeszcze dla ciebie kilka rad, a mianowicie:
- Pamiętaj zawsze o kadrowaniu
-Nie mieszaj koloryzacji (chyba, że są to np. wspomnienia, to wtedy jak najbardziej!)
-Pokombinuj z tekstem jaki dodajesz ( z tego co zauważyłam, to prawie zawsze czcionka wygląda tak samo)
Pamiętaj, ćwiczenie czyni mistrza! A ty zdecydowanie jesteś na dobrej drodze. Jestem na TAK! :)

Evi: Na sam początek muszę powiedzieć, że wielkim plusem jest to, że robisz zwiastuny z filmików a nie gifów – które mi osobiście średnio przypadają do gustu.
Używasz przejść, próbujesz także sił z głosem w tle – to wszystko jest dużym plusem.
Proponowałabym popracować nad napisami które ujmują estetyce twoich zwiastunów i musisz pamiętać o wyciszaniu muzyki pod koniec bo z tego co kojarzę to w jednym zwiastunie muzyka nagle się urwała – ale to są rzeczy do dopracowania, wyćwiczenia.
Więcej uwag nie mam i jestem na TAK :)
Kitty: Twoje prace są bardzo dobrze wykonane. Zdarzają się małe potknięcia, które zazwyczaj, na pierwszy rzut oka są nie widoczne. Nie przedłużając, nie mogę nic innego powiedzieć, jak to, że jestem na tak.
Little Trouble: Twoje zwiastuny totalnie mnie porwały! Podobają mi się szczególnie te, gdzie nie ma napisów, lub jest ich niewiele - potrafisz oddać cały sens w samych scenach. Piosenki są bardzo dobrze dobrane. Każda z Twoich prac ma w sobie to coś :) Jestem zdecydowanie na TAK.

Podsumowanie stażu Ayi:

Melodia: Tutaj też nie mam do dodania, Ada i Evi cudownie wytknęły Ci wszystkie błędy poniżej, więc mi pozostało tylko dosłodzić! :D Z Tobą również bardzo mi się pracuje, nie marudzisz, nie narzekasz, jesteś słowna, a do tego bardzo miła! Wierzę, że odniesiesz u nas wiele sukcesów. A właściwie nie wierzę, tylko wiem! :D Jestem na TAK! <3

Naomi: Twoje zwiastuny również bardzo mi się podobają :) Wszystko gra tak jak powinno, umiesz wszystko połączyć, aby nawet bez napisów odbiorca wiedział, o co chodzi i to się ceni! Jestem na TAK :)

Ada: Gify są wykadrowane, (ale z tego, co pamiętam, to Movie Maker sam kadruje), kolorystyka jest w miarę utrzymana, tylko w jednym zwiastunie wkradł ci się jeden czarno biały gif, gdzie ogólnie wszystko było kolorowe. W ostatnim zwiastunie, widać u ciebie już duży progres, poprzez dodanie głosu w tle, który nadaje fajnego smaczku filmikowi. Tak naprawdę, nie mam żadnych uwag. Jestem na TAK! :)

Evi: Tworzysz z gifów których nie jestem zwolenniczką (chociaż sama od nich zaczynałam xD )
W twoim ostatnim zwiastunie zobaczyłam duży przeskok. Widać, że popracowałaś nad techniką. W poprzednich zwiastunach zwróciłam uwagę na to, że gify nie były płynne, w twoim ostatnim zwiastunie tego problemu już nie ma.
Nie orientuję się w tym temacie za bardzo ale wydaje mi się, że można znaleźć lepszą jakość gifów bo to najbardziej rzuca się w oczy.
Dobra jakość = lepszy zwiastun
Pamiętasz o wyciszaniu muzyki co jest bardzo ważne, natomiast proponowałabym abyś czasem pod napisy zamiast zwykłego czarnego tła dała coś innego, co doda uroku całości i pobawiła się czcionkami i umiejscowieniem napisów alby lepiej się komponowały ze wszystkim
No to chyba na tyle :)
Czynisz duże postępy w małym czasie dlatego jestem na TAK.

Kitty: Zwiastuny, które wykonujesz, przypadły mi do gustu. Starasz się dobierać odpowiednio scenki/gify, jednak zdarza się, że nie trzymasz się kolorystyki, na szczęście z każdym następnym filmem, robisz je lepsze. Wierzę, że nie poddasz się i w dalszym ciągu będziesz doskonalić swoje zwiastuny, więc jestem na tak.

Little Trouble: Robisz świetne zwiastuny. Muzyka i treść dobrze ze sobą współgrają i dopierasz odpowiednie sceny. Każda z Twoich prac ma swój niepowtarzalny klimat. Ostatni zwiastun wywarł na mnie spore wrażenie :) Jestem na TAK!

Myślę, że nie ma pytań! Dziewczęta, witamy w naszej Dolinkowej Rodzince! <3


4 komentarze: